LOGO MOONRAYDrukarki 3D MoonRay S

MoonRay to seria superszybkich desktopowych drukarek 3D zapewniających wydruki o minimalnej wysokości warstwy na poziomie 20 mikrometrów (μm). Drukarki DLP MoonRay idealnie sprawdzają się w branży stomatologicznej, jubilerskiej, precyzyjnych prototypów przemysłowych.

MoonRay S 3D Printer

Producent (SprintRay California) sprostał 4 najważniejszym oczekiwaniom użytkowników drukarek

SZYBKOŚĆ | JAKOŚĆ | NIEZAWODNOŚĆ | EFEKTYWNOŚĆ

 

W stomatologii drukarkę 3D można wykorzystać w:

- przychodniach stomatologicznych pracujących w systemach CAD/CAM i/lub CBCT,

- klinikach ortodontycznych,

- laboratoriach techniki dentystycznej,

- laboratoriach protetycznych oraz jako urządzenie uzupełniające pracę frezarek

 stomatologia

 

Rewolucyjna prędkość druku

Dzięki zastosowaniu technologii DLP (Digital Light Projection) i zoptymalizowanemu składowi żywic, prędkość druku jest nawet
1 0 x  w i ę k s z a  n i ż  w  i n n y c h technologiach utwardzania żywic światłoczułych. Dla warstwy 100 μm przyrost wynosi 2,5 cm na godzinę. 

Charakterystyczny dla tej technologii jest równoczesny przyrost modeli na całym obszarze roboczym. 
Nie ważne czy drukujesz 1 detal czy 7 - czas wydruku będzie taki sam !

moon ray projector2

 

Urządzenia pracują w oparciu o najlepsze podzespoły w technologi DLP,
oferowane przez Texas Instruments™

Autorski projektor Ray One ® z soczewką UV LED - stworzony, aby wyeliminować problemy ze zniekształceniami. Jego jednorodne natężenie światła na całej platformie roboczej zapewnia taką samą dokładność wszystkich wydrukowanych części, niezależnie od ilości, wielkości i kształtu.

moon ray projector

moonrays1

 

  

MoonRays widok

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Większość drukarek 3D DLP wykorzystuje zwykłe projektory, które wytwarzają światło widzialne, ale nie czyste światło UV. Żywica używana do druku 3D utwardzana jest światłem o długości fali 405nm. Projektor UV LED Ray One używa dokładnie tej długości fali aby idealnie utwardzić żywicę. Spektrum światła w zwykłych projektorach wynosi od 350nm do 700nm, co oznacza że większość światła wyjściowego jest marnowana. Utracone światło będzie jednak generować ciepło i negatywnie wpływać na jakość żywicy, obniżając rozdzielczość drukowanej części. RayOne dzięki projektorowi UV działa cicho i nie nagrzewa się, a żywotność 50 000 godzin pozwala na bezawaryjne korzystanie przez wiele lat. 

 

MoonRay broszura RP bez stopek 6